Informacje Informacje

Medale rozdane- Jedlicze 2016

W Mistrzostwach Województwa Badmintona w kategorii Młodzik uczestniczyli badmintoniści z podkarpackich klubów.  Wśród uczestników nie zabrakło również medalistów Indywidualnych Mistrzostw Polski (Beata Mycek - MKS Stal Nowa Dęba, Jessica Orzechowicz - UKS MixTeam Tarnowiec, Szymon Maciąg UKS Start Widełka, Patryk Michałek, Michał Kosztyło i Wiktor Grzyb UKS Orbitek Straszęcin). Zawodniczka z Tarnowca Jessica Orzechowicz zdobyła Tytuł Wicemistrzyni Gier Pojedyńczych oraz zdobyła brązowy medal w grach podwójnych. W kategorii Młodzik Jessica występowała jako najmłosza uczestniczka zawodów.

W tym roku Nowa Dęba gościła najlepszych badmintonistów z Małopolski i Podkarpacia. 23-04-2016 r. rozegrano Międzywojewódzki Turniej Mistrzowski, w  którym uczestniczyły dwie zawodniczki z UKS Tarnowiec: Anna Sawicka i Jessica Orzechowicz. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym więc każdy miał tylko jedną szansę w rozgrywanej kategorii. Swoje szanse podwójnie wykorzystała Jessica, która zarówno w grze pojedyńczej jak i podwójnej doszła do półfinałów.

W dniach 16-17 kwietnia br. rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Badmintona w Bieruniu na Śląsku.W kategorii gier podwójnych dziewcząt II miejsce wywalczyła para zawodniczek z Tarnowca:Anna Sawicka i Jessica Orzechowicz. Nasza para deblowa wygrała wszystkie swoje mecze w drodze do finału. Srebrny medal to duży sukces tym bardziej, że nie byliśmy faworytami w tej kategorii.

Ponad setka uczestników gościła na Ogólnopolskim Turnieju Badmintona w Żyrakowie k. Dębicy w kategorii Młodzik Młodszy i Młodzik.
Łącznie rozegrano ponad dwieście meczów a półfinały i finały rozgrywane były w sobotę przed północą.
UKS MixTeam Tarnowiec reprezentowały dwie zawodniczki: Anna Sawicka i Jessica Orzechowicz. (Kat. Młodzik)
Obie zagrały w dwóch kategoriach, w singlu oraz w grach podwójnych. Ania w Deblu kobiet a Jessica w grze Mieszanej.

Z udziałem Marszałka Województwa Podkarpackiego 12-03-2016 w Mielcu odbył się jubileuszowy 100 Turniej z Cyklu Grand Prix Victora.
UKS MixTeam Tarnowiec reprezentowały zawodniczki Anna Sawicka i Jessica Orzechowicz. W kategorii kobiet Jessica wygrała wszystkie swoje mecze grupowe oraz półfinał a w finale wysoko wygrała z zawodniczką z Myślenic.